Menu
Jak skutecznie oczyścić skórę twarzy? | pixabay.com / Chesna

Jak skutecznie oczyścić skórę twarzy?

O tym jak ważne jest systematyczne oczyszczanie twarzy nie trzeba nikomu przypominać. Zdrowa, zadbana i promienna cera to główny atrybut atrakcyjności.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Salony kosmetyczne oferują cały wachlarz zabiegów zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, jednak ich koszt jest nierzadko wysoki a efekt końcowy może rozczarować, szczególnie osoby z wrażliwą cerą. Zdarza się bowiem, że zabiegi mocno inwazyjne (mechaniczne) mogą tak podrażnić skórę twarzy i dekoltu, że pojawią się przebarwienia oraz plamy, które wymagają kilku dni na "wyleczenie". Decydując się na skorzystanie z usług kosmetyczki warto porozmawiać z nią o danym zabiegu, dopasować go do naszego rodzaju cery i dowiedzieć się wszystkiego o możliwych skutkach ubocznych jakie mogą się pojawić po zabiegu.

Jak pielęgnować cerę samemu?

A co w przypadku gdy chcemy samemu zadbać o cerę, oczyścić ją, ujędrnić i nadać jej blasku? Popularne drogerie oferują mnóstwo preparatów do oczyszczania twarzy w bardzo przystępnej cenie. Jaki więc wybrać? Wszystko zależy od tego w jakim wieku jesteśmy i jaki typ skóry mamy – przesuszającą się, tłustą, mieszaną, naczynkową czy trądzikową. Możemy stosować delikatne żele myjące, płyny micelarne, toniki antybakteryje, maseczki oczyszczające, itp. Jednak prawdziwe oczyszczanie cery powinno zacząć się od... peelingu.

Czym jest peeling?

Jest to nic innego jak złuszczanie lub rozpuszczanie martwego naskórka za pomocą odpowiedniego preparatu. Po takim zabiegu skóra staje się czystsza, gładsza, bardziej napięta i lepiej wchłania substancje odżywcze z kremów, olejków lub z serum nakładanego zaraz po zabiegu. Peeling nie tylko oczyszcza, ale też zwiększa przepływ krwi w naczyniach włosowatych, co pobudza naskórek do wytworzenia nowych komórek, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje.

Jakie mamy rodzaje peelingu?

Do wyboru mamy pasty gruboziarniste lub drobnoziarniste, kremy peelingujące z mikrogranulkami, peelingi enzymatyczne, scruby liftingujące czy nawet kremy mikrozłuszczające. To, jaki preparat wybierzemy zależy przede wszystkim od obecnego stanu naszej skóry. Do bardziej wrażliwej cery warto wybrać delikatniejsze preparaty, aby zapobiec podrażnieniom.

Jak stosować peeling?

Najczęściej wygląda to tak, że na zwilżoną skórę twarzy nakładamy odpowiedni przeparat i ruchami okrężnymi masujemy przez ok. 2 minuty, po czym spłukujemy ciepłą wodą. Trzeba pamiętać, żeby nie stosować pelingu w okolicach oczu, ponieważ skóra tam jest bardzo wrażliwa i delikatna. Decydując się na peeling należy też pamiętać o tym, żeby stosować go nie częściej niż 2 razy w tygodniu.

Polecamy: wszystko co powinieneś wiedzieć o fotowoltaice - fotowoltaika - panele fotowoltaiczne.

Tematyka artykułu:

Zdjęcie: pixabay.com / Chesna.

Warto zobaczyć:

Komentarze

  1. Ona

    Ja mam taką pastę z liści manuka, gruboziarnista, dobrze oczyszcza. Peeling enzymatyczny był dla mnie za słaby.

Dodaj komentarz

Przepisz kod

Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.